تاریخ امروزدوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹

طرز تهیه کیک ساده


کیک ساده، بسیار راحت تهیه می شود. این کیک که با یک تخم مرغ تهیه می شود، بسیار سریع می توانید آن را آماده کنید و در مهمانی های دوستانه با چای یا قهوه سرو کنید، در ضمن برای صبحانه هم می توانید کیک ساده را سرو کنید.


مواد لازم برای تهیه کیک ساده:

(مناسب برای ۶ نفر)

  • آرد: ۲ پیمانه
  • شکر: ۱ پیمانه
  • شیر: ۱ پیمانه
  • روغن مایع: ½ پیمانه
  • تخم مرغ: ۱ عدد
  • وانیل: ۱/۲ قاشق چایخوری
  • بیکینگ پودر: ۲ قاشق مرباخوری


طرز تهیه کیک ساده:

۱- برای تهیه کیک ساده احتیاج به قالب گرد و گود دارید، توجه داشته باشید در تهیه کیک باید قالبی را انتخاب کنید که مواد کیک تا نیمه قالب پر شود و جا برای پف کردن کیک باشد. حالا کف و دیواره قالب را با روغن یا کره خوب چرب کنید و قالب را کنار بگذارید و مواد کیک ساده را تهیه کنید.

۲- حالا برای تهیه مایع کیک ساده، تخم مرغ را درون یک کاسه بزرگ بشکنید و خوب هم بزنید. در این مرحله وانیل را به تخم مرغ اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. شکر را به مخلوط تخم مرغ و وانیل اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا مواد کرم رنگ و کشدار شود. حالا شیر را به مایع کیک ساده اضافه کنید و خوب مواد را با هم ترکیب کنید.

۳- در این مرحله از تهیه کیک ساده باید روغن را به مواد کیک ساده اضافه کنید و خوب هم بزنید. آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و الک کنید. حالا آرد را کم کم به مایع کیک ساده اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا با هم خوب ترکیب شوند و آرد در مایع کیک گلوله، گلوله نشود. مایع کیک ساده آماده است آن را درون قالبی که از قبل چرب کرده اید بریزید.



۴- فر را از پانزده دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت یا عدد ۴ فرهای گازی روشن کنید تا گرم شود. حالا قالب کیک ساده را درون فر قرار دهید تا به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه کیک ساده بپزد. برای طلایی شدن روی کیک ساده، گریل را با شعله کم روشن کنید مراقب باشید ۲ تا ۳ دقیقه زمان برای طلایی شدن روی کیک ساده بس است.

۵- بعد از پایان زمان پخت قالب را از درون فر خارج کنید و بعد از ۲ دقیقه کیک ساده را از قالب خارج کنید و روی صفحه فلزی مشبک قرار دهید تا خنک شود. بعد از خنک شدن کیک ساده، روی آن را با کمی خاک قند تزیین کنید و در ظرف مخصوص سرو قرار دهید و سپس با چای یا قهوه سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه کیک ساده



همچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنید



اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *