تاریخ امروزدوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹

طرز تهیه کیک اسفنجی


کیک اسفنجی پایه تهیه کیک تولد و جشن ها است. این کیک بسیار ساده تهیه می شود و شما می توانید آن را با انواع کرم و خامه و میوه های فصل تزیین کرده و سرو کنید.


مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی:

(مناسب برای ۸ نفر)

  • آرد: ۱ پیمانه
  • شکر: ۱ پیمانه
  • تخم مرغ: ۴ عدد
  • وانیل: ½ قاشق چایخوری
  • بیکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
  • آب جوش: ¼ پیمانه


طرز تهیه کیک اسفنجی:

۱- برای تهیه کیک اسفنجی ابتدا به یک قالب گود با قطر بیست سانتیمتر احتیاج داریم. قالب را چرب کنید و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و کنار بگذارید. در این مرحله از تهیه کیک اسفنجی، زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. زرده ها را داخل یک کاسه بریزید و وانیل را به آنها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا رنگ زرده ها کمی کرمی شود.

۲- حالا در این مرحله از تهیه کیک اسفنجی شکر را به زرده ها اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا مواد با هم خوب ترکیب شده و کشدار شود. آب جوش را در این مرحله کم کم به مواد اضافه کنید و سریع هم بزنید تا تخم مرغ ها پخته نشوند و مواد کیک اسفنجی یکدست شود.

۳- آرد و بیکینگ پودر را با هم ترکیب کنید و سپس الک کنید و بعد کم کم به مخلوط زرده و شکر اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید. برای داشتن یک کیک اسفنجی خوب درست زدن سفیده تخم مرغ بسیار مهم است. سفیده ها را در یک کاسه تمیز بریزید دقت کنید که زرده داخل آن نشود، حالا با هم زن برقی آنقدر بزنید که سفیده ها پف کرده و وقتی ظرف را بر می گردانید از ظرف نریزند.۴- حالا سفیده های زده شده را به مخلوط مواد کیک اسفنجی اضافه کنید و به حالت دورانی مواد را هم بزنید فقط دقت کنید احتیاج به هم زدن زیاد ندارد چون پف کیک اسفنجی از بین می رود همین قدر که مواد با هم ترکیب شوند بس است. مواد کیک اسفنجی را داخل قالب بریزید و درون فری که از یک ربع قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت یا عدد ۴ فر های گازی گرم شده است قرار دهید تا به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بپزد.

۵- بعد از پایان زمان پخت کیک اسفنجی را از فر خارج کنید و بعد از اینکه کمی خنک شد، به آرامی از قالب بیرون بیاورید و روی صفحه مشبک فلزی قرار دهید تا کیک اسفنجی سرد شود. حالا کیک اسفنجی را با کمی خاک قند و انواع میوه تزیین کنید و سرو کنید. اگر برای تولد با جشنی خاص کیک اسفنجی را تهیه کرده اید می توانید آن را با انواع کرم یا خامه فرم گرفته تزیین کنید و سپس سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه کیک اسفنجیهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *