تاریخ امروزدوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ای


ژله توت فرنگی لایه ای، دسری با ظاهر زیبا و طعمی عالی برای جشن ها و مهمانی ها است. این دسر بی نظیر را از یک شب قبل باید آماده کنید تهیه آن بسیار ساده است.


مواد لازم برای تهیه ژله توت فرنگی لایه ای:

(مناسب برای ۴ نفر)

  • ژله توت فرنگی: ۱ بسته
  • ژله آلورا: ۱ بسته
  • پودر ژلاتین: ۲ قاشق غذاخوری
  • بستنی وانیلی: ۱ لیوان
  • توت فرنگی تازه: ۱۰ عدد


طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ای:

۱- برای تهیه ژله توت فرنگی لایه ای ابتدا توت فرنگی ها را شسته و سپس برش بزنید. حالا پودر ژله توت فرنگی را با یک و نیم لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا پودر ژله حل شده و یک مایع شفاف بدست بیاید.

۲- در این مرحله از تهیه ژله توت فرنگی لایه ای، یک قالب مخصوص ژله بردارید اگر فلزی بود کمی آب سرد داخل آن بچرخانید و سپس خالی کنید، اما اگر سیلیکونی بود با کمی روغن مایع قالب را چرب کنید. بعد مقداری از مایع ژله توت فرنگی را که آماده کرده اید کف قالب بریزید و به مدت دو دقیقه قالب را در فریزر قرار دهید، سپس توت فرنگی های برش خورده را کف آن بچینید. حالا بقیه مایع ژله توت فرنگی را روی توت فرنگی ها بریزید و بعد قالب ژله توت فرنگی لایه ای را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

۳- در ادامه تهیه ژله توت فرنگی لایه ای، بعد از اینکه ژله توت فرنگی خودش را گرفت قالب را از یخچال خارج کنید. حالا لایه بعدی ژله توت فرنگی لایه ای را آماده کنید. ابتدا پودر ژله آلورا را با یک و نیم لیوان آب جوش مخلوط کنید سپس دو قاشق غذا خوری پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا پودر ژله و ژلاتین در آب جوش حل شوند.۴- کمی که مخلوط پودر ژله آلورا و پودر ژلاتین حرارت خود را از دست داد حالا بستنی وانیلی را به آن اضافه کنید و مواد را با هم خوب مخلوط کنید. حالا مخلوط بدست آمده را داخل قالب روی ژله توت فرنگی بریزید و دوباره قالب را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید.

۵- بعد از پایان زمان داده شده ژله توت فرنگی لایه ای شما آماده است. هر زمان که خواستید ژله توت فرنگی لایه ای را سرو کنید آن را از یخچال خارج کنید. به آرامی قالب را از ژله توت فرنگی لایه ای جدا کنید و ژله توت فرنگی لایه ای را در ظرف مخصوص سرو قرار دهید. حالا ژله توت فرنگی لایه ای را با توت فرنگی برش زده و برگ های نعناع و خامه فرم گرفته تزیین کنید و بعد سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ایهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *