تاریخ امروزشنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

طرز تهیه دسر ترافل

دسر ترافل شکلاتی با ترایفل


دسر ترافل انواع گوناگون دارد و همواره دسر مورد پسند اکثر افراد بوده است. این گوی های شکلاتی همراه با قهوه یا چای می تواند پایانی لذت بخش بعد از یک وعده غذایی باشند.


مواد لازم برای تهیه دسر ترافل:

(مناسب برای ۱۰ نفر)

  • شکلات خالص:  ۱۲۵ گرم
  • شکلات سفید:  ۱۲۵ گرم
  • کره:  ۵۰ گرم
  • پودر نارگیل:  ۱۰۰ گرم
  • خرده کیک:  ۲۰۰ گرم
  • پودر کاکائو:  ۲ قاشق غذاخوری
  • پودر قند:  ۱۷۵ گرم
  • شیر:  ۴ قاشق غذاخوری

دسر ترافل شکلاتی با ترایفل


طرز تهیه دسر ترافل:

۱- در تهیه دسر ترافل ابتدا شکلات خالص را خرد کنید و داخل کاسه بریزید. نیمی از کره را به شکلات خرد شده اضافه کنید و کاسه را روی بخار آب در حال جوشیدن قرار دهید تا به روش بن ماری شکلات و کره ذوب شده و با هم ترکیب شوند.

۲- برای تهیه ترافل های سفید، شکلات سفید را خرد کرده و داخل کاسه بریزید و نیم باقی مانده کره را به آن اضافه کنید. حالا کاسه را روی بخار آب در حال جوشیدن قرار دهی تا شکلات و کره ذوب شده و با هم ترکیب شوند.

۳- بعد از اینکه کره و شکلات با هم ترکیب شدن کاسه ها را از روی بخار آب بر دارید. در این مرحله از تهیه دسر ترافل نیمی از شیر و صد گرم از خرده کیک و ۵۰ گرم از پودر نارگیل را با ۵۰ گرم پودر قند به ظرف شکلات خالص اضافه کرده و مواد ترافل را با هم خوب ترکیب کنید.

اگر مواد ترافل سفت بود به آن کمی شیر اضافه کنید.


دسر ترافل کاراملی با ترایفل

۴- برای تهیه ترافل شکلات سفید، دو قاشق شیر را با ۱۰۰ گرم خرده کیک و ۵۰ گرم پودر قند و ۵۰ گرم پودر نارگیل به مایع شکلات سفید اضافه کنید و مواد را با هم خوب ترکیب کنید در این مرحله اگر متوجه شدید که مواد ترافل سفت است به آن کمی شیر اضافه کنید.

۵- در این مرحله از تهیه ترافل ظرف های حاوی مواد ترافل را در کنار دستان قرار دهید. می توانید مقداری از مواد ترافل برداشته و بین دو دست آن را گرد کنید و بعد در پودر کاکائو یا پودر قند بغلتانید و روی کاغذ روغنی قرار دهید تا سرد و سفت شوند و بعد در کپسول های کاغذی کوچک مخصوص شرینی قرار دهید.

۶- روش دیگر تزیین ترافل این است که از سیخ های چوبی کوچک استفاده کنید. سیخ های چوبی را در توپ های ترافل فرو کنید و سپس در پودر قند یا پودر کاکائو بغلتانید و بعد اجازه دهید تا سرد و سفت شوند. حتی می توانید ترافل ها را در شکلات ذوب شده بغلتانید و سپس اجازه دهید تا سرد شوند و در ظرف مخصوص سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه دسر ترافلهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیدپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *