تاریخ امروزسه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹

طرز تهیه فینگر فود اولویه


فینگر فود اولویه، پیش غذایی خوشمزه است که به صورت لقمه های کوچک در مهمانی و جشن های بزرگ تهیه و سرو می شود. تهیه فینگر فود اولویه بسیار آسان است و شما با سلیقه خود می توانید آن را هر طور که خواستید تزیین کرده و سپس سرو کنید.


مواد لازم برای تهیه فینگر فود اولویه:

(مناسب برای ۱۵ نفر)

  • سیب زمینی پخته: ۴ عدد متوسط
  • خیار شور: نصف پیمانه
  • مرغ پخته: یک پیمانه
  • ذرت پخته: نصف پیمانه
  • سس مایونز: یک پیمانه و نیم
  • نان تست: یک بسته
  • پنیر گودا: یک بسته
  • گوجه گیلاسی: ۱۰ عدد
  • زیتون: ۲۰ عدد


طرز تهیه فینگر فود اولویه:

۱- ابتدا سیب زمینی های متوسط را در آب و نمک می پزیم، بعد از پخته شدن از ظرف خارج می کنیم در هوای آزاد قرار می دهیم تا خنک شود. بعد از خنک شدن سیب زمینی های پخته را رنده می کنیم حالا زمان اضافه کردن مرغ پخته به مواد فینگر فود است.

۲– برای اینکه مرغ طعم عالی پیدا کند بهتر است مرغ را با سیر و یک عدد برگ بو و کمی نمک و فلفل سیاه بپزیم. وقتی پخت و خنک شد آن را ریز خرد کنید البته می توانید، از انواع ژامبون هم در تهیه فینگر فود اولویه استفاده کنید، این بستگی به ذائقه شما دارد. بعد خیار شورها را با رنده درشت، رنده می کنیم و به مواد فینگر فود اولویه اضافه می کنیم و خوب مواد را مخلوط می کنیم.

۳- حالا ذرت پخته را به مواد اضافه کرده و بعد سس مایونز را به همراه کمی نمک به مواد فینگر فود اولویه اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط می کنیم تا سس مایونز به خورد همه مواد برود. حالا نان های تست را با هر شکل قالبی که دوست داشتید قالب بزنید، بعد نان قالب خورده را در زیر قالب قرار دهید و داخل قالب را با مواد اولویه پر کنید. بعد قالب را آرام بلند کنید و یک تکه دیگر از نان برش زده را روی مواد قرار دهید. حالا فینگر فود اولویه شما آماده است باید با پنیر و گوجه های گیلاسی و زیتون تزیین کنید.۴- ابتدا پنیر ها را به صورت مربع های کوچک برش می زنیم و روی فینگر فود ها قرار می دهیم، بعد با چوب خلال پنیر را روی فینگر فود اولویه ثابت می کنیم. حالا گوجه های گیلاسی را از وسط به دو قسمت تقسیم می کنیم و روی پنیر فیکس شده قرار می دهیم. می توانید برای تزیین فینگر فود اولویه از گوجه گیلاسی های رنگی هم استفاده کنید. نوع دیگر تزیین فینگر فود اولویه استفاده از زیتون سبز یا سیاه به روی پنیر فیکس شده با خلال است.

۵- البته اگر دوست ندارید از خلال استفاده کنید می توانید، برش دوم نان را روی مواد اولویه قرار ندهد و مستقیم از گوجه گیلاسی یا زیتون برای تزیین فینگر فود اولویه استفاده کنید. اگر از ژامبون در تهیه فینگر فود اولویه استفاده کردید می توانید، با همان قالبی که نان تست را برش زده اید تعدادی از ژامبون ها را برای تزیین قالب بزنید. بعد روی یک تکه نان تست برش زده، کمی مواد اولویه را قرار می دهیم حالا یک تکه پنیر برش خورده را روی مواد اولویه قرار می دهیم و حالا نوبت ژامبون برش خورده است که روی مواد قرار بگیرد و در آخر با قرار دادن یک گوجه گیلاسی یا زیتون کار تهیه فینگر فود اولویه را به پایان می بریم.


توصیه سر آشپز:

در تهیه فینگر فود اولویه شما می توانید مواد اولویه را روی برش های گوجه فرنگی یا داخل کپسول های شیرینی پزی قرار دهید و نان تست را حذف کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه فینگر فود اولویههمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *