تاریخ امروزسه شنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرز تهیه مربا آلبالو


مربا آلبالو، مربای خوش طعم با عطری دلپذیر است که تهیه آن بسیار ساده می باشد. برای آماده کردن مربا آلبالو باید این میوه بی نظیر را با مقدار معینی شکر بپزید و سپس در وعده صبحانه یا عصرانه با نان و کره و همراه با چای داغ آن را سرو کنید.


مواد لازم برای تهیه مربا آلبالو:

  • آلبالو: ۱ کیلو
  • شکر: ۲ کیلو
  • وانیل: ½ قاشق چایخوری


طرز تهیه مربا آلبالو:

۱- در طرز تهیه مربا آلبالو، ابتدا آلبالوها را شسته و هسته آنها را خارج می کنیم. برای خارج کردن هسته آلبالو هم می توانید از دستگاه هسته گیر استفاده کنید هم با دست این کار را انجام دهید فقط مراقب باشید تا آلبالوها له نشوند. بعد از خارج کردن هسته آلبالوها، نیمی از آلبالوها را داخل قابلمه ریخته و نیمی از شکر را روی آن بپاشید. حالا در ادامه طرز تهیه مربا آلبالو، بقیه آلبالوها را داخل ظرف ریخته و باقی شکر را روی آنها بریزید. بهتر است یک شب مخلوط آلبالو شکر داخل یخچال بماند چون آلبالو آب می اندازد و دیگر احتیاجی به اضافه کردن آب در زمان پخت ندارد.

۲- در این مرحله از طرز تهیه مربا آلبالو، اگر دوست دارید از مربای آلبالو شربت بگیرید قبل از پخت دو تا سه لیوان آب به مخلوط آلبالو و شکر اضافه کنید. حالا قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا مخلوط آلبالو و شکر به جوش بیاید، زمانی که به جوش آمد کف روی مربا را با قاشق جمع کرده و دور بریزید.

۳- بعد از جوش آمدن مخلوط آلبالو و شکر، حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید تا به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت مربای آلبالو پخته و قوام بیاید. در این مرحله از طرز تهیه مربا آلبالو، زمانی که مربا غلظت پیدا کرد حرارت را خاموش کرده و سپس وانیل را به مربای آلبالو اضافه کنید و بعد از خنک شدن داخل شیشه های تمیز بریزید.۴- در آخرین مرحله از طرز تهیه مربا آلبالو، اگر از مربا می خواهید شهد بگیرید بعد از پایان زمان پخت اجازه دهید تا مربا کاملا خنک شود. حالا آلبالوها را از شهد جدا کرده داخل شیشه تمیز بریزید و سپس مقداری شهد روی آن ریخته و باقی شهد مربا را درون یک شیشه تمیز بریزید و برای تهیه شربت آلبالو از آن استفاده کنید.

۵- حالا مربا آلبالو آماده است، آن را داخل یخچال نگهداری کنید و در وعده صبحانه یا عصرانه همراه با نان و کره و چای داغ سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه مربا آلبالوهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *