تاریخ امروزپنج شنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹

طرز تهیه دسر پودینگ با رویه شکلات


پودینگ دسری انگلیسی است که انواع گوناگون دارد، خوشمزه ترین آنها دسر پودینگ با رویه شکلات که در روزهای سرد زمستان می تواند یک انتخاب خوب باشد. این دسر لذیذ را با کمک ماکروفر در مدت زمانی کمی می توان تهیه کرد.


مواد لازم برای تهیه دسر پودینگ با رویه شکلات:

(مناسب برای ۶ نفر)

  • آرد:  ۱/۴ پیمانه
  • مارگارین ذوب شده: ۱/۳ پیمانه
  • بکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
  • تخم مرغ: ۳ عدد
  • پودر کاکائو: ۲۵ گرم
  • شربت قوام آمده: ۱/۲ پیمانه

مواد لازم برای تهیه سس شکلات:

  • شکلات خالص: ۱۰۰ گرم
  • شیر غلیظ : ۱/۲ پیمانه
  • خامه فرم گرفته:  ۴ قاشق غذاخوری


طرز تهیه دسر پودینگ با رویه شکلات:

۱- در تهیه دسر پودینگ با رویه شکلات ابتدا یک قالب فنجانی با حجم ۱/۲ لیتر انتخاب کنید. درون قالب را چرب کنید و کنار بگذارید.

۲- در این مرحله از تهیه دسر پودینگ با رویه شکلات باید مواد کیک اسفنجی را آماده کرد. پس آرد و بکینگ پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید. سپس مارگارین ذوب شده و تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید در آخر شربت قوام آمده را اضافه کنید.

۳- مخلوط آماده شده کیک اسفنجی دسر پودینگ با رویه شکلات را درون قالب که چرب کرده ایم بریزید، روی قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید و سپس با فویل محکم ببندید. حالا قالب را به مدت ۱/۵ تا ۲ ساعت درون بخار پز قرار دهید تا با بخار آب پودینگ شما بپزد. برای اطمینان از پخت به آن با دست کمی روی پودینگ فشار وارد کنید باید دسر پودینگ با رویه شکلات سر جای خود برگردد.۴-برای تهیه سس شکلات رویه پودینگ، شکلات خالص را خرد کنید و داخل قابلمه بریزید. شیر را به شکلات اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا شکلات حل شده و غلیظ شود. حالا قابلمه را از روی حرارت بردارید و خامه فرم گرفته را اضافه کنید و خوب هم بزنید سس شکلات آماده است.

۵-حالا ظرف مخصوص سرو دسر پودینگ با رویه شکلات را بر دارید، کیک پودینگ را داخل ظرف برگردانید سپس سس شکلات را روی پودینگ بریزید و اضافی سس را درون یک ظرف ریخته و جدا سرو کنید. حالا دسر پودینگ با رویه شکلات آماده سرو است می توانید کناره ظرف را با میوه و خامه فرم گرفته تزیین کنید.


توصیه سر آشپز:

برای تهیه دسر پودینگ با رویه شکلات درون ماکروفر بعد از اینکه مواد پودینگ را درون قالب ریختید روی قالب را  بپوشانید و به مدت ۴ دقیقه با قدرت زیاد درون ماکروفر قرار دهید.بعد از این مدت قالب را از ماکروفر خارج کنید و ۵ دقیقه صبر کنید، در این فاصله سس شکلات رویه دسر پودینگ با رویه شکلات را آماده کنید. شکلات را خرد کنید در ظرف مخصوص ماکروفر بریزید، شیر را اضافه کنید به مدت یک دقیقه با قدرت بالا درون ماکروفر قرار دهید. بعد از پایان یک دقیقه ظرف را از ماکروفر خارج کنید و خوب هم بزنید بعد از حل شدن شکلات خامه فرم گرفته را اضافه کنید، سس شکلات آماده است. حالا پودینگ را از قالب در ظرف مخصوص سرو برگردانید و روی آن سس شکلات بریزید و سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه دسر پودینگ با رویه شکلاتهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *