تاریخ امروزسه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹

طرز تهیه کرم وانیل و شکلات


دسر کرم وانیل و شکلات دسری پر خامه و مقوی است که با بیسکویت های ترد سرو می شود، بهتر است این دسر بعد از یک وعده غذایی سبک میل شود.


مواد لازم برای تهیه کرم وانیل و شکلات:

(مناسب برای ۴ نفر)

  • شکلات خالص: ۵۰ گرم
  • خامه پر چرب: ۲ پیمانه
  • پودر شکر: ۱/۲ پیمانه
  • وانیل: ۱/۲ پیمانه
  • پودر ژلاتین: ۱ قاشق مرباخوری
  • آب: ۳ قاشق غذاخوری
  • خامه سرد و سفت: ۳/۴ پیمانه

مواد لازم برای تهیه شکلات های تزیینی:

  • مقداری شکلات سفید ذوب شده
  • مقداری شکلات خالص ذوب شده


طرز تهیه کرم وانیل و شکلات:

۱- ابتدا برای تهیه دسر کرم وانیل و شکلات، خامه پر چرب را به همراه شکر داخل قابلمه بریزید و وانیل را به آن اضافه کنید. حالا ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا مایع اولیه دسر کرم وانیل و شکلات بجوشد و شکر خوب در خامه حل شود. حرارت را کم کنید تا مایع داخل قابلمه دو تا سه دقیقه به آرامی بجوشد.

۲- در ادامه قابلمه را از روی حرارت بر دارید و خامه سرد و سفت را به مواد دسر کرم وانیل وشکلات اضافه کنید. پودر ژلاتین را داخل آب ریخته و روی بخار آب در حال جوشیدن قرار دهید تا به روش بن ماری پودر ژلاتین در آب حل شود. بعد از حل شدن ژلاتین آن را به مواد دسر کرم وانیل و شکلات اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید، حالا مواد را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

۳- در این مرحله از تهیه دسر کرم وانیل و شکلات باید شکلات خالص را به روش بن ماری ذوب کنید و به نیمی از مواد دسر که جدا کرده اید اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید. حالا ۴ ظرف یک نفره بستنی خوری را انتخاب کنید کرم شکلاتی دسر کرم وانیل و شکلات را داخل آنها ریخته و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. کرم وانیل را در دمای اتاق نگه دارید. بعد از پایان ۲۰ دقیقه ظرف ها را از یخچال خارج کنید.۴- حالا کرم وانیل را روی کرم شکلاتی دسر کرم وانیل و شکلات بریزید و اجازه دهید تا در یخچال سرد و سفت شود. در این فاصله که دسر کرم وانیل و شکلات را برای سرد شدن در یخچال قرار داده ایم می توانید شکلات های تزیینی را درست کنید. ابتدا شکلات خالص ذوب شده را روی کاغذ روغنی پهن کنید و سپس شکلات سفید ذوب شده را داخل قیف ریخته و روی شکلات خالص هر شکلی را که دوست داشتید بکشید. بعد از سفت شدن شکلات ها آنها را از کاغذ روغنی جدا کنید.

۵- حالا دسر کرم وانیل و شکلات آماده است می توانید با خامه فرم گرفته و شکلا ت هایی که آماده کرده اید دسر خود را تزیین کنید و سپس با بیسکویت سرو کنید.

 


توصیه سر آشپز:

دسر کرم وانیل و شکلات را می توانید با بیسکویت سرو کنید. در ضمن خامه پر چرب شما نباید سفت باشد.


آموزش تصویری طرز تهیه دسر کرم وانیل و شکلاتهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *