تاریخ امروزسه شنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرز تهیه نان همبرگر


نان همبرگر نانی حجیم و خوشمزه است که آن را برای تهیه انواع همبرگر استفاده می کنند. شما می توانید نان همبرگر را در منزل به راحتی تهیه کنید و آن را با انواع همبرگر خانگی سرو کنید.


مواد لازم برای تهیه نان همبرگر:

(مناسب برای ۲ نفر)

  • آرد شیرینی پزی: ۲ لیوان
  • شیر ولرم: ¾ لیوان
  • روغن مایع: ¼ لیوان
  • پودر خمیر مایع: ۱ قاشق مرباخوری سر پر
  • شکر: ۱ قاشق مرباخوری
  • نمک: ۱ قاشق چایخوری سر خالی
  • کنجد برای روی نان به میزان لازم


طرز تهیه نان همبرگر:

۱- در طرز تهیه نان همبرگر، ابتدا پودر خمیر مایه را داخل شیر ولرم ریخته و سپس شکر را به آن اضافه کنید، هم بزنید و درب ظرف را بپوشانید ده دقیقه اجازه دهید تا خمیر مایه داخل شیر ولرم عمل بیاید.

۲- در ادامه طرز تهیه نان همبرگر، آرد را داخل یک کاسه بزرگ الک کنید سپس نمک را به آن اضافه کنید. حالا خمیر مایه عمل آمده را به همراه روغن به آرد اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. در این مرحله باید خمیر لطیفی به دست بیاید اگر خمیر خیلی شل بود آرد و اگر سفت بود کمی شیر اضافه کنید. خمیر را ده دقیقه ورز دهید سپس روی خمیر کمی آرد بپاشید و روی آن را با سلفون بپوشانید و یک ساعت اجازه دهید تا خمیر استراحت کند.

۳- در این مرحله از طرز تهیه نان همبرگر، بعد از یک ساعت کف سینی فر را کاغذ روغنی قرار دهید و سپس چرب کنید. حالا خمیر نان همبرگر را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و سپس به وسیله دو دست خمیر را گرد کنید و با فاصله درون سینی فر بچینید. روی چانه ها را با دست کمی پهن کنید و بعد کمی روغن بمالید و روی آنها کنجد بپاشید و درباره روی سینی را بپوشانید و ده دقیقه به خمیر نان همبرگر استراحت دهید.۴- در مرحله آخر طرز تهیه نان همبرگر، فر را از پانزده دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و کف فر یک کاسه آب جوش قرار دهید. بعد از پانزده دقیقه سینی فر را درون فر قرار دهید تا نان های همبرگر به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بپزند برای طلایی شدن روی نان ها گریل را با دمای ملایم روشن کنید و ۱ الی ۲ دقیقه زمان دهید تا نان های همبرگر طلایی شوند.

۵- حالا نان های همبرگر آماده هستند آنها را از فر خارج کنید و نان های همبرگر را روی صفحه فلزی مشبک قرار دهید تا نان ها خنک شوند.


آموزش تصویری طرز تهیه نان همبرگرهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *