تاریخ امروزدوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله ویترینی


ژله ویترینی، از ترکیب ژله و بستنی و انواع میوه تازه تهیه می شود. این ژله را باید از یک روز قبل تهیه کنید، با ظاهر زیبا و بی نظیرش برای جشن ها و مهمانی های خاص مناسب است و بنا به فصل می توانید نوع میوه انتخابی خود را تغییر دهید.


مواد لازم برای تهیه ژله ویترینی:

(مناسب برای ۶ نفر)

  • ژله آلورا: ۲ بسته
  • بستنی وانیلی: ۱ لیوان
  • پودر ژلاتین: ۲ قاشق غذاخوری
  • پودر ژله دلخواه: ۱ بسته
  • میوه مناسب با طعم ژله به میزان لازم
  • برگ نعناع و گل بنفشه: چند شاخه


طرز تهیه ژله ویترینی:

۱- برای تهیه ژله ویترینی ابتدا یک قالب گرد و گود انتخاب کنید. حالا کف و دیواره قالب را با مقدار خیلی کم روغن مایع چرب کنید. در این مرحله پودر ژله آلورا را در سه لیوان آب جوش حل کنید تا مایع بدست آمده کاملا شفاف شود. حالا مقداری از مایع ژله آلورا را کف قالب بریزید و اجازه دهید تا کمی دمای خود را از دست بدهد. بعد میوه مورد نظرتان را برش بزنید و در کف قالب بچینید در این مرحله همراه با میوه از برگ نعناع و گل های بنفشه هم می توانید استفاده کنید. حالا تمام مایع ژله آلورا را روی میوه ها بریزید و قالب را برای ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله ویترینی خودش را بگیرد.

۲- بعد از پایان ۴ ساعت رویه دوم ژله ویترینی را آماده کنید. پودر ژله میوه مورد نظرتان را به همراه پودر ژلاتین در یک و نیم لیوان آب جوش حل کنید و خوب هم بزنید تا کاملا حل شوند بعد اجازه دهید تا مایع ژله شما کمی حرارت خود را از دست بدهد. در ادامه تهیه ژله ویترینی، بستنی وانیلی را به مخلوط پودر ژله و ژلاتین اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بستنی وانیلی و مایع ژله با هم خوب ترکیب شوند.

۳- حالا مخلوط ژله و بستنی وانیلی را روی ژله ویترینی داخل قالب بریزید و دوباره قالب را به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا رویه دوم ژله ویترینی هم خودش را بگیرد. بعد پایان مدت زمان قالب ژله ویترینی را از یخچال خارج کنید. حالا ژله ویترینی را به آرامی از قالب جدا کنید و در ظرف مخصوص سرو قرار دهید.۴- ژله ویترینی آماده است اطراف آن را با خامه فرم گرفته و برش های میوه و برگ های نعناع یا گل های تازه تزیین کنید و تا زمان سرو ظرف ژله ویترینی را در یخچال نگهدارید.

۵- برای تهیه ژله ویترینی، می توانید از یک نوع پودر ژله و برش های میوه به تنهایی استفاده کنید و مرحله دوم را انجام ندهید و حذف کنید. اما اگر ژله ویترینی را برای مراسم تهیه می کنید طبق دستور تمام مراحل را انجام دهید تا یک ژله ویترینی بی نظیر داشته باشید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله ویترینیهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *