تاریخ امروزسه شنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

طرز تهیه ژله رولی


ژله رولی جزء ژله های تزیینی محسوب می شود این ژله فوق العاده با ظاهر زیبایی که دارد برای جشن ها و میهمانی ها مناسب است. ژله رولی از ترکیب پودر ژله و بستنی و آب تهیه می شود و شما به راحتی آن را در منزل می توانید تهیه کنید.


مواد لازم برای تهیه ژله رولی:

  • پودر ژله دلخواه: ۱ بسته
  • پودر ژلاتین: ۱ قاشق غذاخوری
  • شکر: ۱ قاشق غذاخوری
  • آب سرد: ۲/۳ پیمانه
  • بستنی وانیلی: ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری
  • گلوکز: ۱ قاشق غذاخوری


طرز تهیه ژله رولی:

۱- در طرز تهیه ژله رولی، ابتدا پودر ژله و پودر ژلاتین را به همراه شکر داخل ظرف آب سرد بریزد و خوب مخلوط کنید. حالا ظرف را روی بخار آب در حال جوشیدن قرار دهید تا مایعی شفاف بدست بیاید بعد گلوکز را اضافه کنید و هم بزنید تا گلوکز کامل حل شود.

۲- در این مرحله از طرز تهیه ژله رولی، ظرف را از روی حرارت بخار آب بردارید و سپس بستنی وانیلی را اضافه کنید. بعد از اضافه کردن بستنی زیاد هم نزنید چون بر اثر هم زدن زیاد لایه سفید روی ژله تشکیل نمی شود اجازه دهید تا بستنی خودش درون مایع ژله حل شود.

۳- در ادامه طرز تهیه ژله رولی، یک سینی یا ظرف با ارتفاع کم انتخاب کنید و کف و دیواره آن را با سلفون بپوشانید حالا مایع ژله رولی را داخل آن بریزید و به مدت ۳ الی ۴ ساعت درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و سفت شود.۴- در مرحله آخر طرز تهیه ژله رولی، بعد از اینکه ژله سفت شد آن را نواری برش بزنید و سپس رول کنید و سپس در ظرف مخصوص سرو بچینید در این مرحله می توانید رول های ژله را در شکر یا پودر نارگیل بغلتانید و سپس درون ظرف بچینید. شما می توانید ژله رولی را با فاصله درون ظرف در دار بچینید و به مدت یک روز درون یخچال نگهداری کنید.


توصیه سر آشپز:

در طرز تهیه ژله رولی شما می توانید مثل آموزش تصویری به جای بستنی از مارشمالو استفاده کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله رولیهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *