تاریخ امروزیکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳

طرز تهیه ژله خرده شیشه


یکی از انواع ژله تزیینی ژله خرده شیشه است این ژله تزیینی ظاهری زیبا دارد و برای جشن ها و مهمانی های کوچک خانوادگی مناسب است. شما می توانید این ژله را به راحتی از یک روز قبل در منزل تهیه کنید و سپس با خامه فرم گرفته و میوه های تازه تزیین کنید.


مواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه:

(مناسب برای ۸ نفر)

  • پودر ژله آلوورا: ۱ بسته
  • پودر ژله در سه طعم مختلف از هر کدام: ۱ بسته
  • شیر: ½ لیوان


طرز تهیه ژله خرده شیشه:

۱- برای تهیه ژله خرده شیشه ابتدا پودر های ژله با طعم مختلف را باید جداگانه درست کنید. ابتدا هر یک از پودر های ژله را ابتدا با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا پودر ژله کاملا حل شود. سپس ظرف را از روی حرات برداشته و نصف لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. حالا یک ظرف با عمق کم انتخاب کنید و داخل آن آب سرد بگردانید سپس مایع ژله را داخل آن ریخته و درون یخچال قرار دهید تا سفت شود.

۲- در این مرحله از طرز تهیه ژله خرده شیشه، بعد از اینکه هر سه بسته پودر ژله را آماده کردید. حالا ژله ها را مکعبی برش زده و با هم مخلوط کنید سپس داخل قالبی که در نظر گرفته اید بریزید. حالا ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید روی حرارت بخار آب قرار دهید تا کامل حل شود، سپس از روی حرارت برداری و شیر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و روی ژله های خرد شده داخل قالب بریزید و بعد قالب را داخل یخچال قرار دهید تا ژله خرده شیشه خودش را بگیرد و سفت شود.

۳- در مرحله آخر طرز تهیه ژله خرده شیشه، بعد از اینکه ژله خودش را گرفت و سفت شد حالا ژله را از داخل قالب خارج کرده و درون ظرفی که در نظر گرفته اید قرار دهید. ژله خرده شیشه را تا زمان سرو درون یخچال قرار دهید و سپس قبل از سرو آن را از یخچال خارج کرده با خامه فرم گرفته و میوه های تازه تزیین کنید و برای سرو روی میز قرار دهید.توصیه سر آشپز:

برای تهیه ژله برای اینکه سریعتر آماده شود از قالب های فلزی استفاده کنید، چون قالب های پلاستیکی و سیلیکونی زمان زیادی می برد تا ژله آماده شود.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله خرده شیشههمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *