تاریخ امروزیکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳

طرز تهیه ژله تک نفره


ژله تک نفره، از ترکیب دو نوع ژله و بستنی تهیه می شود در قالب یا ظرف های تک نفره سرو می شود. این نوع ژله برای جشن های تولد و مهمانی های بزرگ بسیار مناسب است.


مواد لازم برای تهیه ژله تک نفره:

(مناسب برای ۶ نفر)

  • پودر ژله آلورا: ۱ بسته
  • پودر ژله طعم دلخواه: ۱ بسته
  • بستنی وانیلی: ۱ لیوان
  • خامه فرم گرفته به میزان لازم برای تزیین
  • میوه مناسب با طعم ژله به میزان لازم برای تزیین


طرز تهیه ژله تک نفره:

۱- قبل از تهیه ژله تک نفره ابتدا باید قالب ر انتخاب کنید، احتیاج به دو قالب در دو سایز متفاوت دارید که یکی از قالب ها باید کوچکتر باشد. البته ژله تک نفره را در جام های پایه دار یا ظرف های بلوری هم می توانید تهیه کنید.

۲- حالا نوبت تهیه ژله تک نفره است، ابتدا ژله داخلی را تهیه می کنیم. پودر ژله با هر طعمی که دوست دارید انتخاب کنید آن را داخل یک لیوان آب جوش حل کنید. بعد از اینکه پودر ژله در آب جوش کاملا حل شد اجازه دهید تا کمی حرارت خود را از دست بدهد حالا بستنی وانیلی را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بستنی وانیلی و ژله با هم ترکیب شوند.

۳- حالا مایع بدست آماده را درون قالب کوچکی که انتخاب کرده اید و فقط با مقدار خیلی کم روغن مایع چرب کرده اید بریزید. حالا قالب ها را به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. بعد از پایان این مرحله از تهیه ژله تک نفره، ژله آلورا را در یک لیوان آب جوش حل کنید بعد از اینکه پودر ژله آلورا حل شد حالا یک لیوان آب ولرم به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.۴- در این مرحله از تهیه ژله تک نفره، ژله های کوچک را از قالب خارج کنید درون قالب بزرگتر یا ظرف مخصوصی که در نظر گرفته اید قرار دهید و سپس روی آن ژله آلورا را بریزید و دوباره به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. بعد از پایان مدت زمان داده شده دقت کنید که ژله تک نفره شما خودش را گرفته باشد حالا آن را از قالب جدا کنید.

۵- حالا ژله تک نفره آماده است آن را در ظرف مخصوص سرو قرار دهید. می توانید برای تزیین ژله تک نفره از خامه فرم گرفته و برش های میوه استفاده کنید. اگر ژله تک نفره را در ظرف های مخصوص و تک نفره آماده کرده اید درون همان ظرف با خامه فرم گرفته و انواع میوه تزیین کنید.


توصیه سر آشپز:

اگر برای آماده کردن مرحله اول ژله تک نفره قالب کوچک در دسترس نداشتید، می توانید مایع آماده را درون یک سینی که داخلش را سلفون کشیده اید بریزید و در یخچال قرار دهید وقتی که خودش را گرفت با قالب های مخصوص شیرینی پزی قالب بزنید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله تک نفرههمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *