تاریخ امروزدوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله شب یلدا با طرح هندوانه


شب یلدا شبی مهم برای ایرانیان است در این شب انواع غذا و کیک و دسر تهیه می شود. یکی از دسرهایی که در شب یلدا تهیه می شود، ژله با طرح هندوانه است. تهیه ژله با طرح هندوانه آسان اما زمان بر است، این ژله زیبا به میز غذای شما در شب یلدا جلوه ای خاص می بخشد.


مواد لازم برای تهیه ژله با طرح هندوانه:

(مناسب برای ۴ نفر)

  • پودر ژله هندوانه یا آلبالو: ۱ بسته
  • پودر ژله آلورا: ۱ بسته
  • خامه: ۱۰۰ گرم
  • چیپس شکلاتی به میزان لازم
  • رنگ سبز خوراکی به میزان لازم


طرز تهیه ژله با طرح هندوانه:

۱- در طرز تهیه ژله شب یلدا با طرح هندوانه، ابتدا باید قالب خود را انتخاب کنید. در این مرحله هم می توانید از پوست خود هندوانه به عنوان قالب استفاده کنید هم می توانید از قالب فلزی یا سیلیکونی ناودانی استفاده کنید.

۲- در ادامه طرز تهیه ژله شب یلدا با طرح هندوانه، اگر می خواهید مغز هندوانه پر رنگ باشد بهتر است از ژله آلبالو استفاده کنید در غیر این صورت از پودر ژله هندوانه استفاده کنید. حالا پودر ژله آلبالو را یک و نیم لیوان آب جوش حل کنید، بعد برای اینکه رنگ ژله کدر شود دو قاشق مرباخوری خامه را با دو قاشق سوپ خوری ژله آلبالو مخلوط کنید و بعد به کل ژله آلبالو اضافه کنید و خوب هم بزنید. حالا مایع ژله آلبالو را صاف کنید و اجازه دهید تا نیم بند شود سپس شکلات چیپسی را اضافه کنید و مایع ژله آلبالو را درون قالبی که آب سرد داخلش چرخانده اید یا با کمی روغن چرب کرده اید بریزید و ژله را داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

۳- بعد از اینکه لایه اول خودش را گرفت حالا در این مرحله از طرز تهیه ژله شب یلدا با طرح هندوانه، لایه دوم را درست می کنیم. نیمی از ژله آلورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط می کنیم، حالا دو قاشق مربا خوری خامه را با دو قاشق سوپ خوری از مایع ژله آلورا مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم. حالا مخلوط بدست آمده را به کل ژله آلورا اضافه می کنیم و مثل مرحله اول مایع ژله آلورا را صاف کرده و سپس روی لایه اول می ریزیم و دوباره قالب را در یخچال قرار می دهیم تا ژله خودش را بگیرد.۴- زمانی که لایه دوم خودش را گرفت حالا زمان تهیه مرحله سوم از طرز تهیه ژله شب یلدا با طرح هندوانه است. باقی ژله آلورا را با یک لیوان آب جوش حل می کنیم و بعد چند قطره رنگ سبز به آن اضافه می کنیم و سپس مثل مراحل بالا خامه را اضافه کرده و بعد از صاف کردن مایع ژله آلورا را روی لایه دوم می ریزیم و قالب را دوباره تا زمان سرو در یخچال قرار می دهیم.

۵- بعد از اینکه ژله خودش را گرفت مرحله آخر از طرز تهیه ژله شب یلدا با طرح هندوانه است. قبل از سرو ژله را با چاقو از دیواره اطراف قالب جدا کنید، کف قالب را به مدت یک دقیقه در آب گرم قرار دهید. حالا قالب را در ظرف مخصوص برگردانید. در این مرحله ژله شب یلدا با طرح هندوانه را برش بزنید و در ظرف مورد نظرتان بچینید و سپس سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله با طرح هندوانههمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *