تاریخ امروزسه شنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرز تهیه کوکو سیب زمینی


کوکو سیب زمینی غذایی ساده و بی نظیر است، که خیلی سریع آن را برای وعده شام می توانید آماده کنید. کوکو سیب زمینی از ترکیبی از سیب زمینی پخته یا خام همراه با تخم مرغ و ادویه است که در روغن سرخ می شود.


مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی:

(مناسب برای ۴ نفر)

  • سیب زمینی: ۳ عدد متوسط
  • پیاز متوسط: ۱ عدد
  • تخم مرغ: ۲ الی ۳ عدد
  • نمک: ۱ قاشق مرباخوری
  • زرد چوبه: ۱ قاشق مرباخوری
  • فلفل: ½ قاشق چایخوری
  • پیازچه خرد شده: ۳ قاشق سوپخوری


طرز تهیه کوکو سیب زمینی:

۱- در طرز تهیه کوکو سیب زمینی، شما به دو روش می توانید کوکو سیب زمینی را تهیه کنید. در روش اول می توانید سیب زمینی را پخته و استفاده کنید در روش دوم می توانید از سیب زمینی خام استفاده کنید. اگر می خواهید از سیب زمینی پخته استفاده کنید، ابتدا سیب زمینی ها را خوب شسته و در آب جوش بپزید. بعد از پختن سیب زمینی، آنها را پوست کنده و اجازه دهید تا خنک شوند سپس سیب زمینی ها را با رنده درشت رنده کنید یا در این مرحله می توانید سیب زمینی ها را با گوشت کوب هم له کنید.

۲- در ادامه طرز تهیه کوکو سیب زمینی، سیب زمینی های رنده شده را داخل یک کاسه بزرگ بریزید. حالا پیاز رنده شده را که آبش را گرفته اید به سیب زمینی ها اضافه کنید و سپس نمک و فلفل و زرد چوبه را به همراه تخم مرغ ها اضافه کرده و مواد را با هم خوب مخلوط کنید. حالا در صورت تمایل پیازچه خرد شده را به مواد کوکو سیب زمینی اضافه کرده و مواد را با هم خوب مخلوط کنید.

۳- در این مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی، تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید و مقداری روغن داخل تابه بریزید. بعد از اینکه روغن گرم شد اگر مواد کوکو سیب زمینی شل بود با قاشق مقداری از مواد کوکو سیب زمینی را بردارید و داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا سرخ شود سپس کوکو را برگردانید تا سمت دیگر آن هم سرخ شود. حالا اگر مواد کوکو سیب زمینی سفت بود با دست مقداری از مواد کوکو را برداشته و در دست فرم دهید و سپس در روغن بیندازید و اجازه دهید تا سرخ شده سپس کوکو را برگردانید تا سمت دیگر آن هم سرخ شود.۴- اگر از سیب زمینی خام در طرز تهیه کوکو سیب زمینی استفاده می کنید، بعد از رنده کردن سیب زمینی ها آب آنها را با دست بگیرید. حالا سیب زمینی رنده شده را داخل کاسه بریزید و نمک و فلفل و یک قاشق چایخوری پودر سیر را به آن اضافه کنید. در این مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی، یک قاشق غذاخوری آرد را به مواد کوکو سیب زمینی اضافه کرده و سپس تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید تا مبادا مایه کوکو سیب زمینی شما خیلی شل شود.

۵- حالا تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید مقداری روغن داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا روغن گرم شود. در این مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی، با قاشق از مواد کوکو سیب زمینی بر دارید و داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا خوب سرخ شود و سپس کوکو را بر گردانید تا طرف دیگر کوکو سیب زمینی سرخ شود. کوکو سیب زمینی های سرخ شده آماده است آنها را در دیس چیده و اطراف آن را با برگ های کاهو و برش های گوجه فرنگی تزیین کرده و سپس با نان تازه سرو کنید.


توصیه سر آشپز:

در طرز تهیه کوکو سیب زمینی با سیب زمینی خام شما می توانید یک الی دو قاشق غذا خوری پنیر پارمیزان به مواد کوکو سیب زمینی اضافه کنید. در تهیه کوکو سیب زمینی با سیب زمینی خام پیاز رنده شده و پیازچه را حذف کنید چون طعم بدی به کوکوی شما می دهد. در تهیه کوکو سیب زمینی شما می توانید از هویج رنده شده هم استفاده کنید و اگر دوست دارید روغن کمی استفاده کنید می توانید کوکو سیب زمینی را در فر بپزید، فقط در مواد اولیه از سیب زمینی پخته استفاده کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه کوکو سیب زمینیهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *