تاریخ امروزجمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰

طرز تهیه ژله کیک


ژله کیک، دسری بی نظیر برای جشن های عروسی و مهمانی های خاص است. ژله کیک بسیار راحت تهیه می شود فقط باید از یک روز قبل این دسر فوق العاده را تهیه کنید.


مواد لازم برای تهیه ژله کیک:

(مناسب برای ۶ نفر)

  • پودر ژله آلورا: ۲ بسته
  • پودر ژله توت فرنگی: ۱ بسته
  • پودر ژلاتین: ۲ قاشق غذا خوری
  • بستنی وانیلی: ۲ لیوان
  • بیسکویت ساقه طلایی: ۱ بسته
  • کره: ۵۰ گرم
  • توت فرنگی تازه: ۱۵ تا ۲۰ عدد


طرز تهیه ژله کیک:

۱- ژله کیک را به دو روش می توانید تهیه کنید. در روش اول یک لایه زیرین بیسکویتی باید آماده کنید ولی در روش دوم می توانید فقط از ژله استفاده کنید و لایه زیرین که از بیسکویت است را حذف کنید.

۲- برای تهیه ژله کیک در روش اول، بیسکویت را کاملا پودر کنید و سپس با کره ذوب شده مخلوط کنید. مخلوط بیسکویت و کره را داخل قالب کمربندی که از قبل داخلش سلفون کشیده اید بریزید. حالا مخلوط بیسکویت را با پشت قاشق خوب فشرده کنید و سپس قالب را برای ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید.

۳- بعد از پایان یک ساعت رویه ژله کیک را آماده کنید. برای تهیه ژله کیک به روش دوم از این مرحله می توانید شروع به تهیه آن کنید. دو بسته ژله آلورا را با دو لیوان آب جوش مخلوط کنید، سپس پودر ژلاتین را به پودر ژله آلورا و آب جوش اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مایع شفاف بدست بیاید. حالا دو لیوان بستنی وانیلی را به مایع شفاف بدست آمده اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بستنی کاملا با مایع ژله ترکیب شود.۴- در تهیه ژله کیک در روش اول قالب را از فریزر خارج کنید و مخلوط ژله و بستنی را روی آن بریزید و قالب را برای ۴ ساعت در یخچال قرار دهید. در روش دوم تهیه ژله کیک یک قالب گرد مخصوص ژله را با مقدار خیلی کمی روغن مایع چرب کنید، سپس مخلوط ژله و بستنی را درون آن بریزید و به مدت ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

۵- بعد از گذشت مدت زمان داده شده حالا نوبت تهیه لایه رویی ژله کیک است که این مرحله در هر دو روش تهیه ژله کیک یکسان است. پودر ژله توت فرنگی را در یک و نیم لیوان آب جوش حل کنید حالا روی لایه زیرین برش های توت فرنگی را قرار دهید و سپس مایع ژله توت فرنگی را روی آن بریزید و به مدت ۴ ساعت قالب ژله کیک را دوباره در یخچال قرار دهید. در این مرحله ژله کیک تا صبح در یخچال می تواند بماند، یک ساعت مانده به سرو آن را از یخچال خارج کنید و تزیین کنید.

۶- ژله کیک آماده شده را به آرامی از قالب جدا کنید و روی آن را با برش های توت فرنگی و خامه فرم گرفته تزیین کنید و سپس سرو کنید.


توصیه سر آشپز:

اگر ژله کیک را می خواهید بدون لایه بیسکویتی درست کنید می توانید از قالب فلزی مخصوص ژله استفاده کنید داخل آن آب سرد بچرخانید سپس مراحل تهیه ژله کیک را انجام دهید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله کیکهمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *