تاریخ امروزدوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله انبه


ژله انبه، دسری خوشمزه و بی نظیر است که ظاهر زیبایی دارد، می توانید برای مهمانی های خاص آن را تهیه کنید و سرو کنید. تهیه ژله انبه بسیار ساده است فقط باید از یک روز قبل تهیه شود.  ترکیب پود ژله انبه با بستنی طعم فوق العاده ای به این ژله داده است.


مواد لازم برای تهیه ژله انبه:

(مناسب برای ۸ نفر)

  • انبه: ۲ عدد
  • پودر ژله انبه: ۱ بسته
  • پودر ژلاتین: ۲ قاشق غذاخوری
  • بستنی وانیلی: ۱ لیوان
  • پودر ژله آلورا: ۱ بسته


طرز تهیه ژله انبه:

۱- در ابتدا برای طرز تهیه ژله انبه، یک عدد انبه را پوست کنده و به همراه بستنی وانیلی داخل مخلوط کن بریزید. حالا مخلوط کن را روشن کنید و اجازه دهید تا انبه و بستنی با هم خوب میکس شوند، حالا مخلوط بدست آمده را کنار بگذارید.

۲- در ادامه طرز تهیه ژله انبه، یک بسته پودر ژله انبه و ۲ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را در یک لیوان آب جوش بریزید و خوب هم بزنید. حالا مخلوط پودر ژله و ژلاتین را روی حرارت بخار آب در حال جوشیدن قرار دهید تا کامل حل شوند.

۳- در این مرحله از طرز تهیه ژله انبه، مایع شفاف بدست آمده از حل شدن پودر ژله انبه و ژلاتین را به مخلوط بستنی و انبه اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. حالا قالب گرد مخصوص ژله انتخاب کنید، اگر از قالب فلزی استفاده می کنید. داخل قالب را کمی آب سرد بچرخانید و سپس خالی کنید، حالا مخلوط ژله انبه را داخل قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد. اگر از قالب سیلیکونی استفاده می کنید داخل قالب را با مقدار خیلی کم روغن چرب کنید و سپس استفاده کنید.۴- بعد از ۵ تا ۶ ساعت ژله انبه آماده است. برای طرز تهیه ژله انبه دو رنگ، می توانید یک عدد انبه را خرد کنید و روی ژله انبه که آماده کرده اید بریزید و سپس ژله آلورا را آماده کنید و روی انبه های خرد شده بریزید و درباره قالب را در یخچال قرار دهید تا لایه دوم خودش را بگیرد.

۵- روش دیگر برای طرز تهیه ژله انبه، بعد از خارج کردن قالب ژله انبه از یخچال ژله انبه را با فاصله برش بزنید. قسمت های برش زده را خارج کنید و خرد کنید. حالا یک عدد انبه را هم خرد کنید و به ترتیب در جاهایی که خالی کرده اید میوه و ژله انبه خرد شده بریزید و سپس روی آنها ژله آلورا را آماده کرده و بریزید و دوباره قالب را در یخچال قرار دهید تا قسمت های پر شده خودش را بگیرد.

۶- بعد از اینکه ژله انبه آماده شد آن را از قالب خارج کنید و با برش های انبه و برگ های نعناع و خامه فرم گرفته تزیین کنید و سپس سرو کنید.


آموزش تصویری طرز تهیه ژله انبههمچنینن می توانید در کانال یوتیوب اسپرینگ لیدی ویدئو های ما را تماشا کنیداشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *